Wybór zmywarki - warto zapytać o rekuperator

szukaj:

Zmywarki zawładnęły sercami wielu z nas. Dzięki nim zwiększa się oszczędność wody oraz czasu. Ostatnio zmywarki zaczęły oszczędzać także energię.

Przy wyborze zmywarki warto zwrócić uwagę na jej pojemność. Trzy osobowa rodzina na pewno nie potrzebuje tak dużej zmywarki jak przedszkole.

Poza tym na pewno należy zobaczyć ile wody zmywarka zużywa do jednego mycia. Jest to na pewno mniej niż przy myciu ręcznym, ale różne zmywarki mają różne potrzeby.

Najważniejszym aspektem jest zużycie energii. Do tej pory ważne było, aby zmywarka pobierała jak najmniej prądu. Dziś zwraca się uwagę czy zmywarka posiada rekuperator.

Rekuperator dzięki wymiennikowi ciepła korzysta z energii odnawialnej. Rekuperator w zmywarce umieszczony jest pod obudową. Pobiera on ciepło na zagrzanie wody z wnętrza zmywarki, co znaczeni zmniejsza zużycie energii.

Rekuperatory z początku wykorzystywano główne w wentylacjach, gdzie ciepło powietrza wychodzącego oddawane jest powietrzu wchodzącemu. Dziś rekuperatory wykorzystywane są w coraz to nowych rozwiązaniach. I tak trafiły one do zmywarek.

Przy wyborze warto zapytać o zmywarkę z rekuperatorem. Za pewne jej koszt będzie nieco większy, ale zredukowanie zużycia energii zwróci tę kwotę.