Rekuperatory podsufitowe jako wspaniały sposób na czyste powietrze.

szukaj:

Rekuperatory podsufitowe nie wymagają dostępu do kanałów wentylacyjnych i to jest jeden z ich walorów, ale nie jedyny. Montuje się je na suficie, skąd jest możliwy optymalny pobór powietrza, które następnie przechodzi przez urządzenie i jest użytkowane ponownie.

Urządzenia te mogą być różnej wielkości, nie zajmują dużo miejsca i są niezwykle wydajne. Pozwalają też oszczędzać na rachunkach za energię. Rekuperatory podsufitowe zalecane głownie dla pomieszczeń, takich jak hale sportowe, obiekty gastronomiczne, szkoły, szpitale i inne, gdzie ilość przebywających osób dochodzi do 100. W takich warunkach działają bardzo wydajnie i dostarczają wystarczającą ilość świeżego powietrza oraz tworzą zdrowy mikroklimat.

Wentylacja jest ogromnie ważna dla zdrowia człowieka, bowiem w niezanieczyszczonym powietrzu mamy wiele kurzu, roztoczy czy grzybów i pleśni. Może to prowadzić do niebezpiecznych alergii a nawet śmiertelnego ataku astmy. Klimatyzacja, ale tylko ta dostarczająca zdrowego i czystego powietrza jest niezbędna między innymi wtedy, kiedy w domu są dzieci.

Rekuperatory podsufitowe jako ekologiczna wentylacja sprawdzają się bardzo dobrze i dlatego są stosowane zarówno w dużych obiektach, jak i w domach prywatnych.