Rosnąca popularność rekuperatorów bezkanałowych

szukaj:

Jak wynika z badań statystycznych prowadzonych wśród polskich konsumentów, coraz większą popularnością na obszarze naszego państwa cieszą się rekuperatory bezkanałowe. To co za nimi przemawia to niezwykle prosty montaż. Otóż nawet ktoś kto nie miał styczności nigdy wcześniej z tymi urządzeniami nie powinien mieć problemów z ich instalacją.

Popularność ta bierze się przede wszystkim stąd, że produkty te mogą być umieszczone nawet w takich pomieszczeniach gdzie nie ma wentylacyjnych kanałów. Ponadto ich zamontowanie jest do tego stopnia nieskomplikowane, iż jedyne co musimy zrobić to podłączyć takie rekuperatory do źródła zasilania.

Naturalnie musi taki produkt być umieszczony w danym otworze wentylacyjnym. Warto też zauważyć, że zainstalowane w ten sposób rekuperatory bezkanałowe oferują odzyskiwanie energii. Ta ostania jest pozyskiwana bowiem z powietrza, jakie jest wydmuchiwane na zewnątrz danego budynku.

Potem ciepło dostarczone tą drogą możemy wykorzystać do ogrzania następnej ilości powietrza dostarczonego z zewnątrz. Dodać też warto, iż rekuperatory bezkanałowe dachowe najczęściej są wykorzystywane w dużych obiektach handlowych i sportowych.